<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>DAWN Norge</title>
	<atom:link href="http://dawnnorge.no/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://dawnnorge.no</link>
	<description>Discipling a whole nation</description>
	<lastBuildDate>Tue, 21 Feb 2012 07:00:29 +0000</lastBuildDate>
	<language>en</language>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>http://wordpress.org/?v=3.3.1</generator>
		<item>
		<title>Nye initiativ i Norsk Luthersk Misjonssamband</title>
		<link>http://dawnnorge.no/nye-initiativ-i-norsk-luthersk-misjonssamband/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/nye-initiativ-i-norsk-luthersk-misjonssamband/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 21 Feb 2012 07:00:29 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Martin Morfjord</dc:creator>
				<category><![CDATA[Aktuelt]]></category>
		<category><![CDATA[Artikkel]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=1086</guid>
		<description><![CDATA[Midt mellom bygdebyene Ørsta og Volda på Sunnmøre har en [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><span class="s3"><span class="s3"><span class="bumpedFont15">Midt mellom bygdebyene Ørsta og Volda på Sunnmøre har en gruppe unge mennesker startet opp en forsamling tilknyttet Misjonssambandet. De startet opp høsten 2011 med gruppesamlinger, og har våren 2012 begynt med offentlige møter annenhver søndag </span></span><span class="s3"><span class="bumpedFont15">kl</span></span><span class="s3"><span class="bumpedFont15"> 11.</span></span></span></p>
<p class="s2" style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px;"><span class="s3"><span class="bumpedFont15">- Vi ønsket ikke å bli en møtearrangør i første rekke, men ville heller legge vekt på å bli godt kjent med hverandre og bygge opp det åndelige fellesskapet, sier Martin Bjarne Belt, en av initiativtakerne til nysatsingen.</span></span></p>
<p class="s2" style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px;"><span class="s3"><span class="bumpedFont15">Gruppen av unge har leid Hovdebygda Bedehus til sine samlinger. Bedehuset hadde liten aktivitet, og styret der tok godt imot initiativet og leide ut huset til den nye forsamlingen.</span></span></p>
<p class="s2" style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px;"><span class="s3"><span class="bumpedFont15">- Hovdebygda Bedehus er veldig bra plassert med tanke på både Ørsta og Volda. Huset er litt slitt, men står fritt til å gjøre endringer og vi har gjort litt på dugnad, forteller Belt.</span></span></p>
<p class="s2" style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px;"><span class="s3"><span class="bumpedFont15">Høsten 2011 opplevde det nystartede fellesskapet å være opp mot 30 personer på samlingene. Når det gjelder fremtiden sier Martin Bjarne Belt: &#8211; Visjonen er å være et inkluderende kristent fellesskap som legger vekt på forkynnelse, trosopplæring og misjon. Vi ønsker å skape et åndelig hjem som kan hjelpe både enkeltpersoner og familier til å leve som kristne i hverdagen. Målet er å hjelpe hverandre til å være hverdagskristne og til å invitere nye inn i misjonens tjeneste for Gud både nasjonalt og internasjonalt.</span></span></p>
<p><a href="http://dawnnorge.no/nye-initiativ-i-norsk-luthersk-misjonssamband/8_ovmstyre_martinbbelt/" rel="attachment wp-att-1098"><img class="alignleft size-medium wp-image-1098" title="8_ØVMstyre_MartinBBelt" src="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2012/02/8_ØVMstyre_MartinBBelt-300x224.jpg" alt="" width="300" height="224" /></a><br />
<em>Bildetekst: Fra Høyre: Områdearbeider Steinar Dimmen, Astrid GunelieDimmen, Martin Bjarne Belt, Øystein Lid Bjerkvik, Aleksander Berget, Ingeborg Berget.<br />
Foto: Martin Bjarne Belt</em><strong></strong></p>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D1086&count=horizontal&related=&text=Nye%20initiativ%20i%20Norsk%20Luthersk%20Misjonssamband' class='twitter-share-button' data-text='Nye initiativ i Norsk Luthersk Misjonssamband' data-url='http://dawnnorge.no/?p=1086' data-counturl='http://dawnnorge.no/nye-initiativ-i-norsk-luthersk-misjonssamband/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/nye-initiativ-i-norsk-luthersk-misjonssamband/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/nye-initiativ-i-norsk-luthersk-misjonssamband/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Våren 2012 legges nye treningssamlinger</title>
		<link>http://dawnnorge.no/varen-2012-legges-nye-treningssamlinger-m4/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/varen-2012-legges-nye-treningssamlinger-m4/#comments</comments>
		<pubDate>Wed, 15 Feb 2012 21:31:13 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Martin Morfjord</dc:creator>
				<category><![CDATA[M4]]></category>
		<category><![CDATA[Ressurser]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=1049</guid>
		<description><![CDATA[Våren 2012 legges det opp til treningssamlinger for deg som arbeider med å trene, utruste og coache menighetsplantere og deres team i kirkesamfunn, organisasjon og nettverk.]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://dawnnorge.no/varen-2012-legges-nye-treningssamlinger-m4/print-m4-2-2/" rel="attachment wp-att-1059"><img class="alignleft size-medium wp-image-1059" title="print-m4-2" src="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2012/02/print-m4-21-300x201.jpg" alt="" width="300" height="201" /></a></p>
<p>Våren 2012 legges det opp til treningssamlinger for deg som arbeider med å trene, utruste og coache menighetsplantere og deres team i kirkesamfunn, organisasjon og nettverk. Dette er en opplæring i hvordan du kan bruke M4 modellen idin sammenheng.<br />
I informasjonsbrosjyren kan du lese mer om hvordan treningen er lagt opp.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><a href="http://dawnnorge.no/varen-2012-legges-nye-treningssamlinger-m4/m4-introduksjon-og-informasjon-v04/" rel="attachment wp-att-1083">DOWNLOAD: M4 Introduksjon og informasjon</a></p>
<p>Tidspunkt og sted:<br />
Tid: torsdag 3 mai (kl. 1100)<br />
og fredag 4 mai ( kl. 1600)</p>
<p>Andre samling blir torsdag 18 oktober 2012.</p>
<p>Sted: Kristiansand</p>
<p>For mer informasjon:<br />
Øivind Augland: E-mail: post@dawnnorge.no mobil: 004795042260<br />
<a href="http://dawnnorge.no/m4-innledning/">Se videopresentasjon av M4 her.</a></p>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D1049&count=horizontal&related=&text=V%C3%A5ren%202012%20legges%20nye%20treningssamlinger' class='twitter-share-button' data-text='Våren 2012 legges nye treningssamlinger' data-url='http://dawnnorge.no/?p=1049' data-counturl='http://dawnnorge.no/varen-2012-legges-nye-treningssamlinger-m4/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/varen-2012-legges-nye-treningssamlinger-m4/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/varen-2012-legges-nye-treningssamlinger-m4/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Undersøkelse pinsebevegelsen 2012</title>
		<link>http://dawnnorge.no/undersokelse-pinsebevegelsen-2012/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/undersokelse-pinsebevegelsen-2012/#comments</comments>
		<pubDate>Sun, 12 Feb 2012 20:14:46 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Martin Morfjord</dc:creator>
				<category><![CDATA[Aktuelt]]></category>
		<category><![CDATA[Film]]></category>
		<category><![CDATA[Ressurser]]></category>
		<category><![CDATA[Undersøkelser]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=1022</guid>
		<description><![CDATA[På Pinsevennenes lederkonferanse 2012 ble det lagt frem en undersøkelse [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p>På Pinsevennenes lederkonferanse 2012 ble det lagt frem en undersøkelse om hva som skjer når nye menigheter plantes ved siden av etablerte menigheter. Daglig leder i DAWN Norge Øivind Augland har gjort undersøkelsen. På DAWn hjemmeside gir han en en presentasjon av resultatene. Du kan også laste ned den skriftelige rapporten som ble lagt frem på ledersamlingen.<br />
<iframe src="http://player.vimeo.com/video/36701451?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe></p>
<p><a href="http://dawnnorge.no/undersokelse-pinsebevegelsen-2012/undersoekelse-i-nyplantede-og-etablerte-v07-pq2/" rel="attachment wp-att-1023">DOWNLOAD: Undersoekelse i nyplantede og etablerte</a></p>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D1022&count=horizontal&related=&text=Unders%C3%B8kelse%20pinsebevegelsen%202012' class='twitter-share-button' data-text='Undersøkelse pinsebevegelsen 2012' data-url='http://dawnnorge.no/?p=1022' data-counturl='http://dawnnorge.no/undersokelse-pinsebevegelsen-2012/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/undersokelse-pinsebevegelsen-2012/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/undersokelse-pinsebevegelsen-2012/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Undervisning fra DAWN forum 2012</title>
		<link>http://dawnnorge.no/undervisning-fra-dawn-forum-2012/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/undervisning-fra-dawn-forum-2012/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 30 Jan 2012 12:49:14 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Martin Morfjord</dc:creator>
				<category><![CDATA[Aktuelt]]></category>
		<category><![CDATA[Film]]></category>
		<category><![CDATA[Ressurser]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=981</guid>
		<description><![CDATA[Hør Øystein Gjerme, Egil Svartdal og de andre underviserne på DAWN forum 2012. ]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p>Underviserne på DAWN forum 2012 lagt ut.</p>
<h3>Hør Egil Svartdal</h3>
<p><iframe src="http://player.vimeo.com/video/35981205?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><span id="more-981"></span></p>
<h3>Øystein Gjerme fra Bergenskirken</h3>
<p><iframe src="http://player.vimeo.com/video/35873269?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><!--more--></p>
<h3>Andreas Hasseløy fra Intro Drammen</h3>
<p><iframe src="http://player.vimeo.com/video/35859494?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe>
<p>&nbsp;</p>
<p><!--more--></p>
<h3>Aleksander Aasen Knutsen, Moldefellsskapet Normisjon</h3>
<p><iframe src="http://player.vimeo.com/video/35859469?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><!--more--></p>
<h3>Per Christian og Tone Lise Gustavsen fra Frisk Tønsberg</h3>
<p><iframe src="http://player.vimeo.com/video/35859432?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><!--more--></p>
<h3>Jens Kåre Lindal, Vågsbygd Misjonsmenighet.</h3>
<p><iframe src="http://player.vimeo.com/video/35853049?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><!--more--></p>
<h3>Rolf Kjøde, Generalsekretær Normisjon.</h3>
<p><iframe src="http://player.vimeo.com/video/35852988?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><!--more--></p>
<h3>Erik Furnes, Generalsekretær Indremisjonsforbundet.</h3>
<p><iframe src="http://player.vimeo.com/video/35852868?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><!--more--></p>
<h3>Øyvind Åsland, Generalsekretær Norsk Luthersk Misjonssamband</h3>
<p><iframe src="http://player.vimeo.com/video/35843573?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="100%" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D981&count=horizontal&related=&text=Undervisning%20fra%20DAWN%20forum%202012' class='twitter-share-button' data-text='Undervisning fra DAWN forum 2012' data-url='http://dawnnorge.no/?p=981' data-counturl='http://dawnnorge.no/undervisning-fra-dawn-forum-2012/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/undervisning-fra-dawn-forum-2012/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/undervisning-fra-dawn-forum-2012/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Beskyttet: Master (film)</title>
		<link>http://dawnnorge.no/master/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/master/#comments</comments>
		<pubDate>Thu, 26 Jan 2012 11:04:41 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Martin Morfjord</dc:creator>
				<category><![CDATA[Master]]></category>
		<category><![CDATA[Ressurser]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=963</guid>
		<description><![CDATA[Det finnes ikke utdrag siden innlegget er beskyttet.]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<form action="http://dawnnorge.no/wp-pass.php" method="post">
<p>Dette innlegget er passordbeskyttet. Du må oppgi passord nedenfor for å se det.</p>
<p><label for="pwbox-963">Passord:<br />
<input name="post_password" id="pwbox-963" type="password" size="20" /></label><br />
<input type="submit" name="Submit" value="Send" /></p></form>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D963&count=horizontal&related=&text=Master%20%28film%29' class='twitter-share-button' data-text='Master (film)' data-url='http://dawnnorge.no/?p=963' data-counturl='http://dawnnorge.no/master/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/master/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/master/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>M4 &#8211; INNLEDNING</title>
		<link>http://dawnnorge.no/m4-innledning/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/m4-innledning/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 10 Jan 2012 15:09:58 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Martin Morfjord</dc:creator>
				<category><![CDATA[Film]]></category>
		<category><![CDATA[M4]]></category>
		<category><![CDATA[Ressurser]]></category>
		<category><![CDATA[menighet]]></category>
		<category><![CDATA[verktøy]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=955</guid>
		<description><![CDATA[M4 er utviklet som et prosessverktøy der vi ønsker å [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><iframe width="100%" height="300" frameborder="0" src="http://player.vimeo.com/video/34834921?title=0&#038;byline=0&#038;portrait=0"></iframe></p>
<p>M4 er utviklet som et prosessverktøy der vi ønsker å ansvarliggjøre til handling. Med tydelig utgangspunkt i Guds ord og egne erfaringer, ønsker vi å hjelpe til refleksjon og handling på områder som er viktige for alle som starter et nytt fellesskap. Har dere en drøm om å starte noe nytt, kan M4 gi hjelp til å realisere drømmen. </p>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D955&count=horizontal&related=&text=M4%20-%20INNLEDNING' class='twitter-share-button' data-text='M4 - INNLEDNING' data-url='http://dawnnorge.no/?p=955' data-counturl='http://dawnnorge.no/m4-innledning/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/m4-innledning/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/m4-innledning/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>DAWN undersøkelse 2010</title>
		<link>http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelse-2010/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelse-2010/#comments</comments>
		<pubDate>Fri, 30 Dec 2011 12:45:36 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Øivind Augland</dc:creator>
				<category><![CDATA[Aktuelt]]></category>
		<category><![CDATA[Artikkel]]></category>
		<category><![CDATA[Undersøkelser]]></category>
		<category><![CDATA[Vokser kirken i Norge?]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=218</guid>
		<description><![CDATA[Vokser kirken i Norge? Nye DAWN undersøkelse ble presentert på [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><a rel="attachment wp-att-227" href="http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelse-2010/dawn-undersoekelse-2010/"><img class="alignleft size-medium wp-image-227" title="DAWN-undersoekelse-2010" src="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2011/05/DAWN-undersoekelse-2010-300x249.png" alt="" width="300" height="249" /></a>Vokser kirken i Norge?</strong></p>
<p>Nye DAWN undersøkelse ble presentert på DAWN forum 2011. Den viser at over 400 menigheter er plantet de siste 30 årene. Takten på menighetsplanting er gått noe ned de siste 5 år i de foregående. Kirken i Norge vokser først og fremst gjennom immigrasjon. DAWN Norge har registert 150 immigrantmenigheter i Norge. 90 av disse ligger i oslo. Ønsker du å vite mer, last ned DAWN undersøkelsen fra følgende <a rel="attachment wp-att-219" href="http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelse-2010/dawn-unders%c3%b8kelse-2010-vokser-kirken-i-norge/">PDF.</a> <a href="http://dawnnorge.no/LinkClick.aspx?fileticket=jaQGxxj9F0A%3d&amp;tabid=2942&amp;language=nb-NO"></a></p>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D218&count=horizontal&related=&text=DAWN%20unders%C3%B8kelse%202010' class='twitter-share-button' data-text='DAWN undersøkelse 2010' data-url='http://dawnnorge.no/?p=218' data-counturl='http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelse-2010/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelse-2010/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelse-2010/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>DAWN undersøkelsen 2005</title>
		<link>http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-2005/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-2005/#comments</comments>
		<pubDate>Fri, 25 Nov 2011 22:02:19 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Øivind Augland</dc:creator>
				<category><![CDATA[Aktuelt]]></category>
		<category><![CDATA[Artikkel]]></category>
		<category><![CDATA[Undersøkelser]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=1</guid>
		<description><![CDATA[På DAWN konferansen i 2005 i Oslo ble den andre [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2011/03/1209813_69030987.jpg" class="lightbox" ><img class="size-medium wp-image-6 alignleft" title="konferansen" src="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2011/03/1209813_69030987-300x200.jpg" alt="" width="300" height="200" /></a>På DAWN konferansen i 2005 i Oslo ble den andre nasjonale DAWN  undersøkelse lagt frem. Nær 250 menigheter var blitt plantet i Norge på  10-12 år. De fleste kirkesamfunn og organisasjoner hadde satt forkus på  menighet og forsamlingsplanting over de siste 10 årene. Nye menigheter  ble plantet innen for rammene av DNK, og frikirkeligheten. Flere og  flere immigrantmenigheter ble plantet. Undersøkelsen viste at Ca. 5% av  befolkningen var var aktive kristne.<br />
Les hele undersøkelsen <a href="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2011/03/undersoekelse.pdf">her</a>.</p>
<p>&nbsp;</p>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D1&count=horizontal&related=&text=DAWN%20unders%C3%B8kelsen%202005' class='twitter-share-button' data-text='DAWN undersøkelsen 2005' data-url='http://dawnnorge.no/?p=1' data-counturl='http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-2005/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-2005/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-2005/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>4 nye menigheter i året!</title>
		<link>http://dawnnorge.no/4-nye-menigheter-i-aret/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/4-nye-menigheter-i-aret/#comments</comments>
		<pubDate>Fri, 28 Oct 2011 13:07:15 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Øivind Augland</dc:creator>
				<category><![CDATA[Artikkel]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=890</guid>
		<description><![CDATA[Fred Håberg leder Pinsebevegelsen samlede initiativ for menighetsplanting. Pinsebevegelsen trenger [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<h1></h1>
<h1></h1>
<p><img class="alignleft size-full wp-image-891" title="Fred Håberg leder Pinsebevegelsens menighetsplantingsinitiativ!" src="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2011/10/fred-håberg.jpg" alt="" width="230" height="107" /></p>
<h1></h1>
<h1></h1>
<h1></h1>
<h1><span class="Apple-style-span" style="font-size: 13px; font-weight: normal;">Fred Håberg leder Pinsebevegelsen samlede initiativ for menighetsplanting. </span></h1>
<h1><span class="Apple-style-span" style="font-size: 13px; font-weight: normal;">Pinsebevegelsen trenger å plante flere menigheter og revitalisere utdøende forsamlinger. Bare én ny pinsemenighet ble plantet i 2010.</span></h1>
<p>I går og i dag er Referanseutvalget og Lederrådet for Pinsebevegelsen samlet på Mastemyr utenfor Oslo for å jobbe med videre strategi for Pinsebevegelsen og gi innspill til Lederrådet i den videre prosessen.</p>
<p>Et av fokusområdene i årene som kommer ønsker pinselederne skal være å plante nye menigheter og revitalisere utdøende forsamlinger.</p>
<p>I 2010 ble det plantet bare én ny pinsemenighet i Norge. Halvparten av norske pinsemenigheter har mindre enn 30 medlemmer.</p>
<p>Referanseutvalget ga i går uttrykk for at målet å være å plante mellom fire og ti nye forsamlinger hvert år. Man tror det finnes et stort uforløst potensiale i Pinsebevegelsen for menighetsplanting.</p>
<p>Pinsebevegelsens Menighetsplantingsorgan  (PMO) med pastor Fred Håberg i spissen er etablert for å bygge et nasjonalt nettverk for menighetplanting. Blant målsetningene er å øke kompetansen på menighetsplanting, tilby trening av menighetsplantere, inspirere menigheter til å se på mulighetene for menighetsplanting, samt lage gode kjøreregler for menighetsplanting i Norge.</p>
<p>PMO har engasjert Øyvind Augland, leder for DAWN i Norge for å undersøke konsekvensene av menighetsplanting for de eksisterende pinsemenigheter i Bodø, Drammen, Sandnes, Bergen og Porsgrunn.</p>
<p>I dag samtaler Referanseutvalget om nye retningslinjer for innlemming av nye pinsemenigheter, hvilke forutsetninger som må legge til grunn og prosesser for innlemmelse.</p>
<p>Referanseutvalget består av representanter for menigheter og fellesutvalg i Pinsebevegelsen, og samles for å gi råd til Lederrådet i strategiprosessen. Sakene vil bli tatt videre til Samtaleforum 23. november, og derfra videre til lederkonferansen LED 12 første uken i februar.</p>
<p>Srevet av Anne Gustavson Publisert 27.10.2011 Korset Seier</p>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D890&count=horizontal&related=&text=4%20nye%20menigheter%20i%20%C3%A5ret%21' class='twitter-share-button' data-text='4 nye menigheter i året!' data-url='http://dawnnorge.no/?p=890' data-counturl='http://dawnnorge.no/4-nye-menigheter-i-aret/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/4-nye-menigheter-i-aret/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/4-nye-menigheter-i-aret/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>DAWN undersøkelsen 1995</title>
		<link>http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-1995/</link>
		<comments>http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-1995/#comments</comments>
		<pubDate>Fri, 28 Oct 2011 06:56:16 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Øivind Augland</dc:creator>
				<category><![CDATA[Aktuelt]]></category>
		<category><![CDATA[Artikkel]]></category>
		<category><![CDATA[Undersøkelser]]></category>
		<category><![CDATA[1995]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://dawnnorge.no/?p=8</guid>
		<description><![CDATA[DAWN Norge gav ut undersøkelsen &#8220;Kirken i Folket &#8211; folket [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><div id="attachment_10" class="wp-caption alignleft" style="width: 310px"><a href="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2011/03/46139_8585.jpg" class="lightbox" ><img src="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2011/03/46139_8585-300x225.jpg" alt="Undersøkelsen 1995" title="46139_8585" width="300" height="225" class="size-medium wp-image-10" /></a><p class="wp-caption-text">Undersøkelsen 1995</p></div>DAWN Norge gav ut undersøkelsen &#8220;Kirken i Folket &#8211; folket i Kirken&#8221; i 1995. I innledningen skrives det:</p>
<p>&#8220;Denne rapporten er en DAWN-rapport. Derfor samler og presenterer den opplysninger om det norske folk og om kirkesamfunnene i Norge. Den gir et bilde av vårt eget land og den delen av befolkningen som ikke er gjort til disipler. Den viser også det sannest mulige bilde av kristenfolket, de aktive kristne og menighetene i bygd og by. Målet er at rapporten skal bidra til morgendemring (dawn) for evangeli­sering av Norge. Da må strategi- og målsettingsarbeidet gå sammen med en sterk bønnebevegelse. Rapporten gir informasjon til både strategi og bønn&#8221;.</p>
<p>Rapporten ble utganspunktet for målsettningen om å se 500 menigheter plantet de neste 10 årene. Last ned rapporten i sin helhet <a href="http://dawnnorge.no/wp-content/uploads/2011/03/undersoekelsen1995.pdf">her</a>.</p>
<a href='http://twitter.com/share?url=http%3A%2F%2Fdawnnorge.no%2F%3Fp%3D8&count=horizontal&related=&text=DAWN%20unders%C3%B8kelsen%201995' class='twitter-share-button' data-text='DAWN undersøkelsen 1995' data-url='http://dawnnorge.no/?p=8' data-counturl='http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-1995/' data-count='horizontal' data-via='dawnnorge'></a><fb:like href='http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-1995/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida+grande'></fb:like>]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://dawnnorge.no/dawn-unders%c3%b8kelsen-1995/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
	</channel>
</rss>

<!-- Performance optimized by W3 Total Cache. Learn more: http://www.w3-edge.com/wordpress-plugins/

Minified using disk: basic
Page Caching using disk: enhanced

Served from: dawnnorge.no @ 2012-02-23 03:55:23 -->
